zerdeçal maskesi

Zerdeçal Maskesi

Haber Sağlık

Tamamen doğal bir antioksidan özelliği olan zerdeçal yüz maskesi sivilceli ciltler için rahatlıkla kullanılabilecek ürünler arasında yer almaktadır. Parlak ve sağlıklı bir cilt için zerdeçal maskesi tercih edilen etkili ürünler arasındadır. Özellikle akneli ciltlerin tedavisinde kullanılan doğal bir iyileştirici özelliği taşıyan maske kullanımı ile kısa sürede cildin yenilenmesi, aknelerden arınması mümkün olmaktadır. Zerdeçal maskesi içerisinde yer alan C vitamini ile cildin kolajen üretimini desteklemektedir. Bunun yanı sıra cildin daha elastik olmasına imkan tanımaktadır. Zerdeçal maskesi ile cildin arınması, cilt tonunun dengelenmesi ve açılması söz konusu olmaktadır. Zerdeçal bitkisinin içerisinde yer alan zengin potasyum nemlendirici, sakinleştirici ve canlandırıcı etki sunmaktadır. Zerdeçal maskesi ile cildin yeniden doğması mümkün olmaktadır.

Zerdeçal maskesi sayesinde cildin fazla yağdan arınması, serbest radikallere karşı korunması mümkün olmaktadır. Zerdeçal maskesi yapanlar ciltte bulunan sivilce, yara gibi izlerin giderilmesi noktasında ekstra destek sunmaktadır. Cildin, hücrelerin yenilenmesi, sivilcelerden arınması bu maske ile kolaylıkla gerçekleşmektedir. Zerdeçal maskesi sayesinde ciltte yaşlılık izlerinin giderilmesi, cilt elastikiyetinin artması mümkün olmaktadır. Maske sayesinde cildin beyazlaması mümkün olabilmektedir. Gözaltı morlukları, karartıları gibi sorunların ortadan kalkması noktasında güçlü etkiler sunmaktadır. Zerdeçal maskesi ile cildin nemlenmesi, güneş ışınlarına karşı korunması mümkün olmaktadır. Çok etkileyici ve iyileştirici güçte olan zerdeçal maskesi ile ciltte bulunan tüm deformasyonların ortadan kaldırılması noktasında etkili bakım sunmaktadır.

Zerdeçal içerisinde yer alan B6, demir, C vitamini, potasyum, manganez gibi değerli mineraller cilt sağlığını desteklemektedir. Faydalı olan zerdeçal süt maskesi ciltteki her türlü tahrişe karşı etkili koruma sağlamaktadır. Evde kolaylıkla uygulanabilecek olan süt maskesi yapımı oldukça kolaydır. Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı zerdeçal,
  • 1 çay kaşığı organik bal,
  • 1 çay kaşığı süt şeklindedir.

Yapımı ise tüm malzemelerin karıştırılmasından ibarettir. Macun kıvamında olması gereken maskenin ürün ölçülerinin ayarlanması gerekmektedir. Maskeyi cilde uyguladıktan sonra yaklaşık olarak 20 dakika kadar tutarak sonrasında yıkama işlemine geçilmesi gerekmektedir. Maske temiz su ve etkili bir yüz köpüğü ile temizlendikten sonra cildi doğal bir tonikle temizlemek daha etkili bir sonuç ortaya çıkarmaktadır.

0 0 votes
Puan verin
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments