zencefil zayıflatır mı

Zencefil Zayıflatır mı?

Diyet Haber Sağlık

Pek çok kişi kulaktan doğma olsa dahi zencefilin zayıflatma özelliği olduğunu duymuştur. Peki zencefil zayıflatır mı? Bu sorunun cevabına daha ayrıntılı bir şekilde cevap vermek gerekmektedir. Sadece zencefil tüketerek zayıflayamazsınız. Zencefil yalnızca zayıflamanıza fayda sağlar. Çünkü bağışıklık sisteminizi düzenler, böylece daha sık tuvalete çıkabilirsiniz. Ayrıca pek çok faydası sayesinde de düzenli bir şekilde beslenmenizi de sağlayacaktır. Zencefilin içerisine de eklenen diğer bitkilerle de zayıflama kürü yapmak mümkündür. O halde zencefille zayıflama yöntemlerine bir göz atalım.

Zencefilli Limonlu Su İle Zayıflama

Zencefil tek başına bağırsakları düzenler, limon suyu ise zayıflamanıza yardımcı olur. Zencefilli limonlu su ile zayıflama tarifine gelecek olursak;

  • Taze olarak kabuklarını soyup rendelediğiniz zencefili ve 1 yemek kaşığı limon suyunu önceden kaynatmış olduğunuz suyun içerisine ilave edin. 10 dakika kadar dinlenmeye bırakın ve bu tarifi her öğünden önce 1 fincan için. Günde 2 ya da 3 öğün öncesinde kullanmanız tavsiye edilir. Doygunluk hissi vereceği için çok fazla yemek yemenize engel olacaktır. Bu sayede kolay bir şekilde zencefil zayıflama kürü ile istediğiniz kilolara ulaşabilirsiniz.
  • Yine zencefil içerisine tarçın ekleyerek de zayıflamanız mümkündür. Bu sefer limon yerine bir tatlı kaşığı tarçın ekleyerek aynı uygulamayı yapabilirsiniz. Zencefil ve tarçın ile zayıflama yöntemi de oldukça basit bir yöntemdir. Eğer zayıflamak istiyorsanız bu yöntemi düzenli olarak yapmanız gerekmektedir. Ayrıca yine içerisine limon da ekleyebilirsiniz.
  • Diğer bir soru ise zencefil nane limon zayıflatır mı? Zencefil ve limonun zaten zayıflattığı bir gerçektir. İçerisine nane ekleyerek aroma verebilir hatta ağız ve diş sağlığınızı da bu şekilde koruyabilirsiniz.
  • Zencefilli süt zayıflatır mı? Bunun da bilinen bir tarifi bulunmaktadır. 50 ml suyu kaynatıp içerisine zencefil, tarçın ve Hint safranı ilave edilip karıştırın. Daha sonra bu karışımın içerisine yarım yağlı 200 ml süt ekleyin ve homojenize hale gelinceye kadar iyice karıştırın. Hazırlanan bu kür gece yatmadan 1 saat önce için.
  • Zencefilli su zayıflatır mı?Zencefilin tek başına zayıflatma gibi bir etkisi yoktur. Ancak yukarıda sıralamış olduğumuz tariflerle birlikte zayıflatma etkisi görülmektedir.

Zencefil Ne Kadar Sürede Zayıflatır?

Zencefilin hızlı bir şekilde kilo verdiği bilinmektedir. Peki zencefil ne kadar sürede zayıflatır? açıkçası bu durum kişiden kişiye ve kullanım şeklinin düzenine göre değişmektedir. Limonlu zencefil çayı düzenli olarak kullanıldığında ay içerisinde 5 ile 10 kilo arasında kilo kaybını sağladığı bilinmektedir.

Kullanım alanlarına göre zencefilin zayıflamaya etkisi oldukça yüksektir. Çünkü daha öncede belirtmiş olduğumuz gibi bağırsak sistemini ve metabolizmayı oldukça iyi yönde etkilemektedir.Şayet zencefille zayıflayanların yorumları göz önünde bulundurulduğunda alınan sonuçlar da oldukça etkileyicidir. Hem sağlık için hem de zayıflamak için hiç değilse günde bir bardak zencefil çayı tüketmek sizin yararınıza olacaktır. Özellikle kış aylarında hasta olmak, sürekli öksürükle stres altına girmek, hayatınızdan geri kalmak istemiyorsanız zencefil tüketimine özen göstermelisiniz.

0 0 votes
Puan verin
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments