keten tohumu

Keten Tohumu

Diyet Haber Sağlık

Son dönemlerde diyet yapanların ve kilo problemi yaşanların dikkatini çeken keten tohumu kullanımı giderek popüler bir hal almaktadır. Özellikleri sayesinde pek çok kişinin kullanmakta olduğu bu mucize tohumları yakından inceleyerek size yardımcı olmaya çalışalım. Bu mucize tohumları pek çok diyet listesinde görmeye başladığınızı ve kullananların hızla zayıflaması elbette sizin dikkatinizi çekmiştir. Keten tohumları ile ilgili tüm detayları öğrendiğinizde sizde doktorunuza danışarak mutlaka diyet listenize bu mucizeyi eklemek isteyeceksiniz.

İlk olarak keten tohumu nedir? Sorusunun detaylarını yazalım. Keten tohumu ılıman iklimlerde büyüyen uzun boylu bir bitki türüdür. Dünyada ılıman iklime sahip her yerde yetişebilir. Çiçekli bir bitki olan ve bu çiçeklerin içerisinden sadece 2 ya da 3 adet tohum çıkan ve susamın biraz irisi gibi görünen lif kaynağı olan bu bitkiye keten tohumu denilmektedir.

Ayrıca keten tohumu içeriği ile de sizi epeyce şaşırtacaktır. Bu tohumlar özellikle omega 3 yönünden oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Bu mucize tohumlarda b12 vitamini, omega6 gibi birçok fayda bir arada bulunmaktadır. Yüksek lif kaynağı olan bu tohumları evinizden hiç eksik etmeyeceksiniz.

Zayıflamak İçin Mucize Bitki

Zayıflamak için mucize bir bitki olan keten tohumu ne işe yarıyor? Bu mucize tohumları kullanmaya başladığınız andan itibaren yağ yakım hızınızı artırmaktadır. Özellikle göbek ve basen bölgelerinizde bulunan yağların nasıl eriyip yok olduğuna çok şaşıracaksınız. Keten tohumu kullanarak haftada en az 1 ila 2 kilo arasında düzenli diyet ve spor ile zayıflayabiliyorsunuz. Peki, keten tohumu nerede bulunur? Bu tohumları artık her yerde bulmak oldukça kolaydır. Zincir marketler, aktarlar ve internet sitelerinden bu tohumlara kolayca ulaşabilirsiniz.

İnternet sitesi üzerinden keten tohumu satın al işlemlerinizi dakikalar içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Sadece yapmanız gereken güvenilir bir site üzerinden alışverişinizi gerçekleştirmeniz olacaktır.

Peki, Keten Tohumunu Nasıl Tüketeceksiniz?

Keten tohumlarını nasıl tüketeceğiniz konusu da sizi endişelendirebilir. Ancak size tüketiminiz için birkaç farklı öneride bulunarak işinizi kolaylaştırmak isteriz. İşte sizin için önerimiz;

  • İlk önerimiz keten tohumu çayı olacaktır. Keten tohumlarını sıcak suyun içerisinde bir süre bekleterek elde edeceğiniz çayı spor yaparken tüketerek forma girmekte bu bitkinin size sunduğu mucizelerden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca çiğneyerek yerken zorlanma gibi bir durumunuz var ise kesinlikle bu çayı kullanmanızı önermekteyiz.
  • Bir başka önerimiz ise keten tohumu tozu olacaktır. Bir kahve değirmeni ile kolayca toz haline getirerek yemeklerinize ekleyerek veya aç karına bir kaşık bu tozdan yiyerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer kahve değirmeniniz yok ise keten tohumlarının hazır toz halinde satılanlarından da alabilirsiniz. Kısa sürede forma girmek için bu tozu hiç yanınızdan ayırmayacaksınız.
  • Keten tohumlarını ara öğünlerde yoğurdunuza veya öğünlerinizde salata ve çorbalarınıza ekleyerek kolayca tüketebilirsiniz. Mutfakta şef siz olduğunuz için bu mucizeleri farklı farklı kullanım alanları ile hayatınıza dâhil edebilirsiniz. Keklerinize, poğaçalarınıza bile ekleyerek tüketebilirsiniz. Hatta sizin dışınızda kalan diğer aile bireylerinin de bu şekilde tüketmesini sağlayabilirsiniz.

Keten Tohumunu Ne Kadar Tüketmeliyiz?

Aklınıza takılan bir diğer soruda keten tohumunu ne kadar tüketmeli? olmaktadır. Keten tohumlarını doktorunuzun önerdiği miktarlarda tüketmelisiniz. Ancak en fazla gün içerisinde 2 yemek kaşığını asla geçmemelisiniz. Her şeyin fazlası zararlı olduğu gibi bu mucize tohumların da size zararı dokunabilir. Mesela fazla tüketimde en çok bilinen zararı kullanılan fazla miktarın tekrar yağa dönüşmesidir. Yağlardan hemen kurtulmak isterken daha fazla yağlanabilirsiniz. Bu neden ile fazla kullanımlardan kaçınmanızı önermekteyiz.

Tohumları Aç Karna mı Yoksa Tok Karna mı Tüketmeliyiz?

Merak edilen bir diğer konu ise keten tohumu aç karna mı alınmalı? Bu mucize tohumları toz olarak ve çay olarak kullanacak iseniz aç karna tüketebilirsiniz. Ancak tohum hali ile tüketecek iseniz öğünlerinize ekleyeceğinizden dolayı aç karna tüketmiş olmuyorsunuz. Yani aç yahut tok tüketmeniz uygulayacağınız diyetiniz ile alakalı olmaktadır. Bu nedenle önerildiği gibi kullanarak yağlarınızı yakmaya başlayabilirsiniz. Aç veya tok yağlarınızdan kurtulmanız ve forma girmeniz kullanıcı olarak sizin için çok daha önem arz etmektedir. Yine de dikkatli kullanımı önermekteyiz.

Farklı Yönleri İle Keten Tohumu

Artık herkes tarafından bilindiği gibi keten tohumu omega 3 ve 6 yönünden çok zengin bir bitkidir. Bu bitki yağları yakarken başka fayda sağlamaz mı? Elbette ki başka faydalarda sağlamaktadır. İşte bazı faydalarını sıralayalım. Keten tohumu kolesterolü dengelemenize yardımcı olmaktadır. Kan dolaşımınızı düzenlemektedir. Kalp rahatsızlıkları, obezite ve diyabet gibi rahatsızlıkların kolesterol ile direk bağlantılı olduğunu düşünürsek bu sıkıntılarınıza da iyi geldiğini söyleyebiliriz.

keten tohumu

Peki, keten tohumu şekeri düşürür mü? Aslında evet düzenli kullanılması durumunda şekerinizi de dengeye getirebilmektedir. Ancak şeker hastalığı çok hassas bir konu olduğundan dolayı kesinlikle hekiminize danışarak ve kontrollü bir şekilde kullanmalısınız. Aksi halde bir yan etki vs gözlemlendiği vakit kolayca müdahale edilmesi açısından bu tohumu kullanmaya karar verme aşamanızda doktorunuzu kesinlikle bilgilendiriniz ve önerilerini dikkate alınız.

Keten tohumları birçok kanser çeşidine karşıda koruyucu olarak da kullanılmaktadır. Ayrıca sindirim sistemi rahatsızlıkları gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Mesela keten tohumu kabızlık sorunu için ilk önerilen bitkisel tedavilerin başında gelmektedir. Yüksek lif kaynağı olması ve içerisinde barındırdığı yağlar ile kabızlık sorununuzdan sizi çok kısa zamanda kurtarmaktadır. Bu mucize tohumlar bağırsak sağlığı için çok önemlidir. Kullanılması tavsiye edilmektedir.

Keten tohumları çocukların zekâ gelişimi için de çok faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirir, kışın soğuk algınlığında kullanılır ve öksürük için çok etkili bir bitkisel tedavidir. Bu nedenle anneler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Keten tohumunun fiyatı çok ulaşılmaz olmadığından dolayı özellikle kış aylarında tüketmenizi önermekteyiz.

Keten Tohumu Yağı da Bulunmaktadır Nedir Bu Yağ?

Keten tohumu yağı, doğal ve bitkisel olan ketenden elde edilen bir yağ çeşididir. Bu yağın içerisinde yağ asitleri, lif, potasyum, demir, magnezyum, çinko ve bazı vitaminleri barındırmaktadır.

Keten tohumu yağı yaşlanmayı geciktirici özelliği ile de pek çok kişinin tercihleri arasında yer almaktadır. Gut hastalığına, eklem ağrılarına ve eklem iltihaplanmalarına da oldukça fayda sağlamaktadır.

Hanımların adet takvimlerinin düzene girmesine, basura, menopoz evresinde yaşanan sıkıntılara, göğüs ağrılarına, depresyona ve erkekler için cinsel hayata mucize dokunuşlar yaptığı bilinmektedir. Doğanın mucizesi bu küçük tohumlar pek çok derde deva olmaktadır.

Bir diğer faydası ise keten tohumu saç dökülmesi içinde son zamanlarda oldukça ilgi görmektedir. Erkeklerin ve kadınların korkulu rüyası olan saç dökülmesine karşıda dilerseniz tohumları direk olarak dilerseniz de yağ olarak kullana bilirsiniz.

Peki, bu mucize keten tohumu yağı nereden alınır? Bu yağı aktarlarda, büyük marketlerde, doğal ürün ve yağlar satan dükkânlarda ve internet sitelerinde çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

İnternet üzerinden keten tohumu yağı satın al işlemlerinizi gerçekleştirecek iseniz kesinlikle güvenilir siteleri tercih etmenizi öneririz. Aksi halde başka bir yağı size keten tohumu yağı diye satabilirler. Bu doğal yağların fazla kullanımının da yan etkileri bulunduğundan dolayı bilmeden başka bir yağ kullanma durumunuzda ciddi yan etkilere maruz kalabilirsiniz. Bu nedenle keten tohumu yağı nerede satılır? Diye araştırmanızı yapar iken ilk olarak güvenilir olan yerleri tercihte bulunmanızı önermekteyiz. Aksi halde hem paranızdan hem de sağlığınızdan olabilirsiniz.

Keten tohumu yağını dilerseniz kapsüller halinde de tüketebilirsiziniz. Ancak öncesinde bu kapsüllerin etkilerini ve fiyatlarını bilmenizi önermekteyiz. Keten tohumu yağı kapsül fiyatı ortalama 22 liradan başlamaktadır. Yine keten tohumunun sağladığı tüm faydaları bu kapsüllerde sağlamaktadır. Sadece kapsül olması kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Bu şifa kaynağı keten tohumu yağının fiyatı sizin için yazımızın devamında yer almaktadır. İncelemeye devam ederek fiyatlara hemen ulaşabilirsiniz.

Keten Tohumu Yağı Pahalı mı?

Keten tohumu yağını kullanmak istiyorsunuz ancak ne kadar bilmiyorsanız bu sizi endişelendirmesin. Keten tohumu yağı fiyatı ortalama olarak 50 ml şişeleri için 12 lira civarından başlamaktadır. Bu fiyatlar tercih edeceğiniz markalara göre değişim göstermektedir.

Keten Tohumu Fiyatı Nedir?

Kullanıcılarına her türlü faydayı sağlayan keten tohumu fiyatı ile çok ulaşılmaz değildir. Çünkü bu tohumları zincir marketlerden tutun da mahalle aktarınızdan bile kolayca temin etme şansınız bulunmaktadır. Size gençlik vaat eden sağlığınıza fayda sağlayan, kanser savaşçısı ve yağ yakıcı şövalye olan bu mucize tohumlar elbette sıkça kullanmak istediğiniz bir ürün olacaktır. Keten tohumu 500 gr paketler halinde 6 lira kadar bir fiyattan satılmaktadır. Ancak keten tohumu kilo fiyatı 12 lira gibi başlangıç fiyatları ile satışa sunulmaktadır. Tabi bu fiyatlar marka tercihlerine göre farklılık göstermektedir. Biz yazımızda ortalama fiyatları vermiş bulunmaktayız.

Bu fiyatları araştırırken keten tohumu nerede satılır? Bunu aklınızda bulundurmanız faydalı olacaktır. Yazımızın başında bu tohumların marker ve aktarlarda, internet sitelerinde satıldığı noktasına değinmiştik. Şimdi de tekrar hatırlatmış bulunmaktayız.

Görüldüğü üzere keten tohumu çok fahiş fiyatlara sahip değildir. Keten tohumu ne kadar? Artık bildiğinize göre gönül rahatlığı ile sizde bu tohumları alıp kullanabilirsiniz.

Evden çıkmayı çok sevmiyor iseniz keten tohumlarınızı internetten kapınıza kadar getirtebilirsiniz. Keten tohumu al işlemlerinizi tamamlamanız ve kapınıza kadar gelmesi en geç 3 iş gününe mal olmaktadır. Siz evde sporunuzu yapar iken tohumlarınız kendileri kapıya kadar gelmektedir. Dilerseniz bu kolaylıktan sizde faydalanabilirsiniz.

Keten Tohumunun Yan Etkisi Var mı?

Evet, keten tohumun da maalesef yan etkisi bulunmaktadır. Gaz, ishal ve karın ağrısı gibi basit şikâyetler söz konusu olabilmektedir. Ancak hamilelikte keten tohumu kullanımı kesinlikle önerilmemektedir.

Keten tohumları her ne kadar şifa kaynağı olsa da tüm kullanıcılara aynı oranda fayda sağlayacaktır diye bir durum söz konusu değildir. Bu nedenle kulaktan dolma bilgiler ile asla bu tohumları kullanmayınız. Keten tohumunu, yağını ve keten tohumu kapsülü aynı etkileri gösterdiğinden dolayı aynı yan etkileri de göstermektedir. Bunu sakın göz ardı etmeyiniz.

Bu kısımda keten tohumunu kimler kullanamaz? Sorusunun cevaplarını vermiş bulunmaktayız. Sizde kullanım sırasında bu uyarıları dikkate alınız.

Keten Tohumu Diyeti

Keten tohumu ile ilgili tüm detayları paylaştıktan sonra sizinle basit bir diyet paylaşmak isteriz. İşte sizin için keten tohumu diyeti…

Keten tohumu diyetiniz de ara öğünlerinizde ve ana öğünlerinizde bu tohumları kullanmalısınız. Sabah aç karna da tüketebileceğiniz bu tohumları toz halinde de kullana bilirsiniz. Toz keten tohumu aç iken bir kaşık yenilebiliyor bu diyette.

Sabah demlediğiniz keten tohumu çayı ile veya çekilmiş keten tohumu yiyerek başlamalısınız. Ardından önerilen miktarda kahvaltınızı yapınız. Ara öğünde yine bu tohumları yoğurdunuza ekleyerek tüketmelisiniz. Akşamları ise çorbanıza salatanıza ekleme yaparak tüm diyet süresince bu tohumları tüketebilirsiniz. Gün içerisinde aşmamanız gereken miktara dikkat ederek hızla yağlarınızı yakarak haftada 2 kiloya kadar zayıflayabilirsiniz.

Dilerseniz keten tohumu kürü ile diyetiniz süresince tüm vücudunuza fayda sağlayabilirsiniz. Kış ayları için bağışıklığınızı güçlendirerek zinde kalabilirsiniz. Ayrıca içerisinde bulunan vitaminleri sayesinde enerjik, güçlü bir hal alacağınızı da belirtmek isteriz. Diyette enerjik olmak çok önemlidir. Bu nedenle farkı anlayacağınızdan kesinlikle eminiz.

Özellikle keten tohumundaki vitaminler sizi oldukça şaşırtacaktır. B6, B12 gibi protein, omega 3,6 ve 9 yağ asitleri gibi çok faydalı vitaminleri içerisinde barındırmaktadır. Bu mucize tohumları isterseniz organik olarak da temin edebilirsiniz. Organik keten tohumu kullanarak yine kısa zamanda form tutmanız mümkündür.

Unutmadan keten tohumu ve kefir ikilisini bir arada kullanarak zayıflamanızı biraz daha hızlandırabilirsiniz. Haftada 2 yemek kaşığı tohum ve yaklaşık 100 ml kadar kefir tüketerek sindirim sisteminize sizde bayram yaşatabilirisiniz.

Özellikle kefir ve keten tohumu bir arada tüketildiğinde koruyucu etkisi birleşen iki mucize sayesinde birçok hastalığa karşı da önleminizi almış bulunurusunuz. Bu ikiliyi mutlaka hayatınıza dâhil etmenizi önermekteyiz. Kefir zaten başlı başına bir sağlık deposudur. Kullanımınız sırasında faydalarını göz ardı etmemelisiniz.

Bu ketencik tohumu fiyatı ile de sizi üzmediği için diyet yapmasanız bile yemeklerinize ekleyerek sağlıkla yaşamınıza devam edebilirsiniz.

Keten Tohumu Kullananların Yorumları

Genel olarak bir ürünü kullanmadan önce kullanıcı yorumları hepimiz için çok önem arz etmektedir. Keten tohumu kullananların yorumları elbette sizin için son derece önemlidir. Bu tohumu kullananlar açlık hissi yaşamadan ve enerjik bir şekilde zayıfladıklarına değinmektedir. Keten tohumunu tükettikten sonra midenizde şiştikleri için uzun süreler açlık hissiniz olmayacaktır. Ayrıca kullanıcılar keten tohumunu nereden bulabilirim? Gibi soruların cevaplarını da yorumlarında çözüme kavuşturmuşlardır.

Kullanıcılar diyetlerini ve sporlarını düzenli uygulayarak keten tohumu takviyesi ile de haftada 2 kiloya kadar ayda 8 kiloya kadar verdiklerini dile getirmişlerdir. Çünkü bu tohumlar yağ yakım hızlarını artırarak hızla zayıflamalarına yardımcı olmaktadır.

Hatta bazı kullanıcılar keten tohumu kg fiyatı gibi konulara da değinmişlerdir. Sorularında kilo ile alındığında nasıl muhafaza edilmesi gerektiğini sormuşlardır. Bizim bu konuda önerimiz aylık tüketeceğiniz miktarlarda satın almanız yönünde olacaktır. Çünkü bu tarz tohumlar çok çabuk bozulabilmektedir. Siz bozulduğunu anlamadan tüketir iseniz bir zararı dokunabilir.

Tekrar etmemizde fayda var. Keten tohumunu doktorunuzun gözetiminde kullanınız. Fazla tüketmemeye gayret ediniz. Aksi halde kilo vermek yerine kilo alırsınız.

Keten tohumları her derde deva olması sebebi ile gittikçe popüleritesi artmaktadır. Bu sebeple sahte ürünlere dikkat ediniz. Başta kanser olmak üzere birçok hastalığa iyi gelen bu tohumları kontrollü bir şekilde kullanmanızı önermekteyiz. Cildinizden saçınıza adet döngünüzden menopoza kadar erkeklerde sperm sayısını artırmaya kadar olan faydaları sizi mutlaka cezp edecektir. Günde en fazla 2 yemek kaşığı kullanarak sizde bu hastalıklara karşı önlem alabilirisiniz.

Keten tohumlarını dilerseniz öğüterek dilerseniz de yağ hali ile tüketebilirisiniz. Yağ halinde kullanmak isteyenler için bir kolaylık da sunulmaktadır. Keten tohumu yağını kapsül olarak da tüketmeniz mümkündür. Yemeklerinizde kullanamıyor iseniz sizin için bu kapsüller kaçırılmaz bir fırsattır.

Bilinen çok aşırı bir yan etkisi bulunmayan bu tohumları yaşantınızın bir parçası haline getirmenizde mümkündür. Ancak doktorunuza danışarak sizin için uygun olup olmadığını ve ne kadar kullanmanız gerektiği konusunu mutlaka danışmanızı tavsiye etmekteyiz.

Yazımız boyunca sıkça ezbere kullanım yapmamanız için uyarılarımızı dile getirmiş bulunmaktayız. Keten tohumu ile hem sağlıklı zayıflayın hem de sağlıklı olun. Kısa zamanda daha sıkı daha genç bir görünüm ile herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz.

0 0 votes
Puan verin
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments