keten tohumu zayıflatır mı

Keten Tohumu Zayıflatır mı?

Diyet Haber

Zayıflamak isteyenlerin son trendleri arasında sıkça gördüğümüz keten tohumunu yakından inceleyelim istiyoruz. Özellikle hanımların en çok merak ettiği bir konu olan keten tohumu zayıflatır mı? Yazımızda tüm detaylarını bulabilirsiniz.

Keten tohumu zayıflatmanın yanı sıra sağlıklı beslenmek içinde tercih edilmektedir. Bu tohumlar tam bir şifa deposu desek yanlış olmaz sanrım. Keten tohumlarının içerisinde yağ asitleri bulunmaktadır. Özellikle omega 3 yağ asidinin bol bol bulunduğu bu tohumlar zayıflarken yağlarınızı yakmaya çok yardımcı olmaktadır. Yani kilo vermeye karar verip bir diyet uygulamaya başladığınız zaman bu tohumları kullanarak yağ yakımı hızlandırmanız mümkündür. Bu şifalı keten tohumu ayrıca bölgesel yağlanmalara da savaş açan bir yaradılış mucizesidir. Erimeyen basen ve göbeğiniz için kesinlikle bu tohumları kullanmanızı tavsiye ederiz. Nasıl kısa zamanda göbek ve baseniniz yok olacak sizde şaşıracaksınız.

Keten Tohumu Mucizesi

Keten tohumları doğanın tam bir mucizesidir. Keten tohumu zayıflama konusunda oldukça çok fayda sağlarken sizlere daha fazla konuda da yardımcı olmaktadır. Bu nedenle keten tohumunun nelere iyi geldiğini de bilmeniz faydalı olacaktır. Keten tohumları kullandığınız süre boyunca kolesterolünüzü dengelemeye de yardımcı olmaktadır. Kan dolaşımını düzenlemeye yardımcı olur. Şeker hastalığı, kalp rahatsızlıkları, obezite gibi birçok rahatsızlığın kolesterol ile bağlantılı olduğunu düşünürseniz bu ufacık savaşçılar âdete tüm vücudunuza iyi gelmektedir.  Ancak önerilen miktarlarda tüketmelisiniz.

Keten Tohumunu Nasıl Tüketebiliriz?

Keten tohumunu tüketirken genel olarak bütün olarak kullanmanızı uzmanlar önermektedir. Çünkü bu hali ile tüketirseniz tüm mucizelerinden faydalanabiliyorsunuz. Ancak bu şekilde tüketemem derseniz öğüterek de bu tohumları kullanmanız mümkündür. Keten tohumu zayıflamak için nasıl kullanılır? Bunun için birkaç öneride bulunalım. İlk olarak ara öğün olarak tükettiğiniz yoğurdunuzun üzerine ekleyerek bu tohumlardan hemen fayda sağlamaya başlayabilirsiniz. Akşam yemeklerini hafif yemeyi planladığınız günlerde tavuklu yeşillikli salata hazırlayarak keten tohumlarını ekleyerek çok lezzetli ve hafif bir öğün geçirebilirsiniz. Bu tohumları diyetiniz içersinde kullanmalısınız. Ancak diyet için mutlaka alanında uzman bir diyetisyen hekimden yardım almalısınız. Sizin için uygun olan diyetin uygulanmaya başlanması ile doktorunuza danışarak bu tohumları kullanmanızı önermekteyiz. Çünkü internetten ve kulaktan duyma yapılan diyetlerin yan etkileri olabilmektedir. Bu nedenle herkesin diyeti bir uzman tarafından kendine özgü olarak düzenlenmektedir.

Ayrıca Keten tohumu zayıflatır mı? Detaylarını sıralar iken şuna da kesinlikle değinmeliyiz. Bu tohumları diğer bir şifa kaynağı olan chia tohumları ile kullanarak iştah kontrolünüzü sağlayarak çok daha hızlı yağ yakmaya başlayacağınızı da söylemek isteriz. Eğer diyetinize harfiyen uyar hafif spor ve keten tohumlarının düzenli tüketimi ile haftada 1 ila 2 kilo arasında zayıflamanız mümkündür.

Keten Tohumunu Ne Kadar Tüketmeliyiz?

Keten tohumunu gün içerisinde ne kadar tüketmeniz gerektiği de oldukça önemlidir. Her ne kadar şifa deposu olursa olsun her şeyin fazlası zararlı olabilir. Keten tohumuyla zayıflama konusunu araştırırken gün içerisinde tüketmeniz gereken miktarlara özen göstermelisiniz. Keten tohumlarını günde en fazla iki defa ve iki yemek kaşığı kadar tüketmelisiniz. Aksi halde yağ asitlerinin deposu olan bu tohumlar yağ birikimine neden olmaktadır.

keten tohumu zayıflatır mı

Keten Tohumunu Farklı Yöntemler İle Tüketmek

Keten tohumu kullanmaya karar verdiğiniz zaman nasıl tüketeceğiniz konusunda kararsız kalabilirsiniz. Keten tohumu ile zayıflama için size birkaç farklı öneride bulunmak isteriz. Bu önerilerimiz keten tohumlarını farklı tüketmenize yardımcı olacağımızı düşünmekteyiz. İşte sizin için birkaç farklı keten tohumu kullanma önerisi;

  • Keten tohumunu yoğurdunuza ekleyerek ara öğün olarak diyetiniz süresince tüketebilirisiniz.
  • Keten tohumunu öğüterek aç karna bir kaşık yiyerek tüketebilirisiniz.
  • Keten tohumunu kaynatarak içebilir ve yağ yakımınızı hızlandırabilirsiniz.,
  • Gün içerisinde tükettiğiniz salatalara, çorbalara keten tohumlarını kavurarak ekleyebilirsiniz.

Sizde bu önerileri uygulayarak yağ yakım hızınızı artırabilirsiniz ve kısa zamanda forma girebilirsiniz.

Keten Tohumu İle Zayıflayanların Yorumları

Bir konuyu araştırırken genel olarak yorumları çok dikkate almaktayız. İşte sizin için diyetinize eklemek istediğiniz keten tohumu için keten tohumu ile zayıflayanların yorumu oldukça önemli bir hal almaktadır. Ancak endişelenmenize gerek yok. Keten tohumunu diyetisyen kontrolünde kullananların tamamı oldukça memnun kaldıklarını ve haftada en az 1 ila 2 kilo arasında zayıfladıklarını ve bölgesel yağlanmalarından hızla kurtulduklarını dile getirmektedirler.

Genel olarak keten tohumu ile zayıflayanlar daha sağlıklı olduklarını, gün içerisinde açlık hissi olmadan, enerjik olarak gün tamamladıklarından bahsetmektedirler. Diyetisyenlerinin takibini düzenli yaptığı bu hastaların kolesterollerinin de diğer değerlerinin de düzene girdiği gözlemlenmiştir.

Birçok ünlü diyetisyeninde listelerine göz attığınızda keten tohumun başrolde olduğunu hemen fark edeceksiniz. Çünkü vücudun yağ yakımını hızlandıran bu mucize tohumlar ile forma girmek çok ama çok daha kolay olmaktadır.

Bu Mucizeyi Nerden Temin Edebiliriz?

Keten tohumları sizi uzun süre tok tutan lifleri ve zengin yağ asidi içeriği ile tüm kullananları çok memnun bırakmaktadır. Keten tohumu ile zayıflayanlar genel olarak tohumu kullanmadan daha kısa sürede acıkmaya başladıklarını söylemektedir. Ancak bu mucize tohumlar sayesinde sıkça acıkma hislerinin kaybolduğuna değinmektedirler.

Peki, bu kadar çok faydası olan bu tohumları nereden alacaksınız? Bu tohumları büyük marketlerde, aktarlardan ve internet siteleri üzerinden kolayca satın alabilirsiniz. Ancak güvenilir noktalardan almaya özen göstermelisiniz. Aksi halde keten tohumu isimi altında başka bir ürünü satın alabilirsiniz. Bu konuda önerimiz ambalajlı ve büyük marketlerden bu tohumları almanız yönünde olacaktır. İnternet siteleri üzerinden satın alma işlemi gerçekleştirecek iseniz sitenin güvenliğini mutlaka araştırmanızı önermekteyiz.

Zayıflarken Keten Tohumu Takviyesi

Araştırmanızı yaparken sadece keten tohumu ile zayıflama yorumları okumamalısınız. Yapılmış bilimsel bir çalışma var mıdır mutlaka araştırmalısınız. Keten tohumları ile ilgili Amerikan Diyabetik Derneğinin yapmış olduğu bir araştırma mevcuttur. Araştırma sonucunda lif bakımından oldukça zengin olan bu tohumları tüketmeniz tokluk hissini artırmaktadır. Keten tohumlarını tükettiğinizde mideniz içerisinde şişerek size uzunca süre tokluk hissi verecektir. Ancak bu araştırmada yine değinilen bir husus ise asla fazla tüketmemeniz yönünde olmuştur. Çünkü önerilen miktarlardan fazla tüketmeniz zayıflamaya değil aksine kilo almanıza yardımcı olmaktadır.

Keten tohumları içerisinde az miktarda karbonhidrat barındırmaktadır. Bu nedenle kalori olarak yüksek değildir. Düzenli tüketmeniz halinde kilo kaybınızı hızlandırmaya yardımcı olmaktadır.

Ayrıca bu mucize tohumların protein oranın yüksek olduğunu mutlaka belirtmeliyiz. Yani sabahları aç karna bir yemek kaşığı tüketerek iştahınızı dengeleyebiliyorsunuz.

Keten Tohumlarının Yan Etkisi Var mı?

Evet, keten tohumunun da maalesef yan etkileri olabiliyor. Gaz, ishal ve karın ağrısı gibi basit yan etkiler gösterebilmektedir. Ayrıca keten tohumunu hamile bayanlara kesinlikle doktorlar önermemektedir.  Bu tohumları mutlaka doktor önerisi halinde kullanmalısınız. Ezbere kullanılan her şey size zarar verebilir. Bu neden ile kendi başınıza bu tohumları kullanmanızı önermemekteyiz.

Keten tohumlarının şifa kaynağı olduğunu bilmeniz okumanız ve araştırmanız onu mutlaka sizin de kullanmanızı gerektirmez. Gerekli tetkiklerinizin ve tahlillerinizin yapılması halinde kullanmanızı önermekteyiz. Bir başkasını diyetinde var olması ve ona fayda sağlaması siz de aynı faydayı sağlayacak demek değildir. Her diyet kişiye özeldir. Bu sebep ile asla bu şekilde bu tohumları yaşantınıza dâhil etmeyiniz. Aksi halde olası yan etkiler ile karşılaşabilirsiniz. Zayıflamak uğruna sağlığınızı sıkıntıya sokabilirisiniz. Tekrar etmemizde fayda olacaktır hekimiz önermeden bu tohumları lütfen kullanmayınız.

0 0 votes
Puan verin
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Meral
4 yıl önce
Puan verin :
     

Keten tohumu kullanıp zayıflayan var mı?