gilaburu suyu faydaları

Gilaburu Suyu Faydaları

Haber Sağlık

Gilaburu Nedir?

Genel olarak İç Anadolu Bölgesinde yetişen ve küçük kırmızı meyveleri olan girebolu nedir? Kısa boylu ağaçlarda büyüyen ve üzüm gibi salkımlar halinde bulunan, sulu ve hafif acımtırak olan mucize bitki gilaburudur. Özellikle Kayseri, Nevşehir ve Yozgat, Konya illerinde oldukça fazla yetişmektedir. Meyve anadoluda pek çok farklı isim ile anılmaktadır ancak en çok bilineni gilaburudur. Bu mucize meyvenin suyu sıkça kullanıcılar tarafından tüketilmektedir. Peki, gilaburu suyu nedir? Küçük kırmızı meyveler güz ayında olgunluğa erişmesinin ardından toplama işlemine geçilmektedir. Ardından bu meyvelerin salamurası yapılmaktadır. Salamura şeklinde saklanma işlemi yaklaşık olarak 3 ay kadar sürmektedir. Salamurada bekleyen gilaburular ardından çıkarılarak suyu sıkılmaktadır. Böylece kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Bir diğer gilaburu suyu ise meyvenin posasının kaynatılmasından da elde edilmektedir. Dileyen kullanıcılar bu şekilde de bu mucize meyveyi tüketebilmektedir. Bu kaynatma işleminin ardından çay olarak da bu içeceği içebilirisiniz.  Meyve suyunun kıvamı sizin için yoğun gelmiş ise bu kaynattığınız posayı soğutarak seyreltme işlemi için kullanabilirsiniz.

 

gilaburu

Gilaburu Ne İşe Yarar?

Oldukça kıymetli olan Gilaburu ne işe yarar? Doğada yaratılan her bitki gibi bu küçük kırmızı meyve de adeta şifa kaynağıdır. Özellikle böbrek rahatsızlıkları, idrar yolu hastalıkları, safra ve karaciğer için oldukça faydalıdır.

Kullanıcılarını doğru bilgilendirmek için Erciyes üniversitesi gilaburu neye yarar? Konusunda oldukça fazla çalışma ve deneyler yapmaktadır. Böylelikle meyve hakkında net ve doğru bilgiler paylaşılmaktadır. Bu meyve ile ilgili çalışmalar yalnızca ülkemizle sınırlı değildir. Yurt dışında da dikkatleri üzerine çeken meyve hakkında dünya çapında da araştırmalar yürütülmektedir.

Sadece meyve olarak tüketilmeyen bu mucize meyvenin suyu da sıkça tüketilmektedir. Gilaburu suyu ne işe yarar? Bu meyvenin suyunun yapılması biraz meşakkatli olmaktadır. Salamurası yapılan meyvenin daha sonra suyu sıkılmaktadır. Bu mucize su başta böbrekler olmak üzere vücudumuzda pek çok organa fayda sağlamaktadır.

Bozkırın bağrında soğuğa ayaza kafa tutan bu meyve ile sizde sağlığınıza kısa zamanda kavuşabilirsiniz. Ancak bu mucize meyveyi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmayı unutmayınız. Gilaburu nektarı ne işe yarar? Sorusu için şunu söyleyebiliriz. Tıpkı meyvesi gibi faydaları saymakla bitmeyen bu meyve ile böbrekleriniz, karaciğeriniz ve idrar yolu rahatsızlıklarınız kısa zamanda son bulacaktır.

Gilaburu Suyu

Eğer ki böbreklerinizde bir rahatsızlık yaşıyor iseniz gilaburu suyu başucunuzda bulunmalıdır. Meyvenin tarihçesine bakıldığında yüzyıllardır ülkemizin bağrında yetiştiğini ve farklı isimler ile anıldığını bilmelisiniz. Hafifi acım tırak ve buruk tadı ile bu kırmızı meyveler tamamen mucizeyi içerisinde barındırmaktadır.

Meyvesinin tadını beğenmeyen ve direk tüketemeyenler için girebolu suyu tüketimde oldukça kolaylık sağlamaktadır. Buğday ile mayalanarak 3 ay kadar salamura halde saklanan bu meyvenin suyu sıkılarak kullanıcılara ulaştırılmaktadır. Kalan posası ile de dileyen kullanıcılar basit bir kaynatma işleminin ardından çay olarak tüketebilmektedirler.

Bu kadar emek ile elde edilen Gilaburu suyu nasıl kullanılır? Her yaştan ve herkesin kullanabileceği bir meyve olan gilaburunun suyunu günde bir bardak içebilmektesiniz. Hatta çocuklarınıza da güvenle içirebileceğiniz bu bitkisel içeceği bir çay bardağı tüketmelerinde hiçbir sakınca görülmemektedir.

Yüzde yüz bitkisel olan gilaburu kullanımı 30 günden fazla olmamalıdır buna mutlaka dikkat etmelisiniz. Her şeyin fazlasını tüketmek zararlı olabildiği gibi bu meyvenin de fazla tüketilmesi size dokunabilir veya beklenmedik bir yan etki gösterebilir. Mutlaka önerilen sürelerde tüketiminizi yapınız.

Elbette ki aklınıza gilaburu suyu nasıl içilir? Sorusu gelebilir. Bu içeceği sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez tüketmeniz önerilmektedir. Aç veya tok tüketmeniz sizin tercihinize bırakılmaktadır. Hazır olarak tükettiğiniz ürünleri mutlaka iki gün içerisinde tüketmelisiniz. Düzenli tüketimi sayesinde meyvenin faydasını görmeye kısa zamanda başlayacaksınız.

Kullanıcıları ve meraklıları için Gilaburu nasıl kullanılır? Sorusunu cevaplandırmış bulunmaktayız.

Bu mucize meyve hakkında merak edilen bir diğer konuda hiç şüphesiz ki gilaburu suyu yan etkileri var mıdır? Yapılan araştırmalar sonucunda aslında bir yan etkiye rastlanamamıştır. Ancak yan etkisi olmayışı fazla tüketimi gerektirmemektedir. Siz yine de önerilen miktarın kesinlikle üzerinde tüketim yapmayınız.

İç Anadolu bölgesinde yaşıyor iseniz kendi gilaburu suyunuzu kendiniz üretebilirsiniz. Ancak şunu belirmek isteriz ki meyve direk ağacından toplanıldığı gibi tüketilmemektedir. Bu nedenle salamura yapılarak olgunlaştırma işlemleri devam ettirilmektedir. Peki, gilaburu salamura nasıl yapılır? Ağaçtan toplanan meyveler yıkandıktan sonra sakımlar halinde bir kavanoza konularak içerisine buğday ve su konularak 3 ay kadar ağzı kapalı bir halde olgunlaşması için öylece bırakılmaktadır. Bu süre sonunda ise tüketilmeye hazır olmaktadır.

Son dönemlerde oldukça popüler olan gilaburu turşusu nasıl yapılır? Artık biliyorsunuz dilerseniz sizde evinizde oldukça kolay olan bu tarif ile turşulaştırma işlemini yapabilirsiniz. Böylece yüzde yüz ev yapımı harika bir gilaburu turşusu elde etmiş olacaksınız.

Etrafınızda gilaburu suyu kullanımı yapan dostlarınız var ise bu tarifi onlar ile paylaşarak önce turşusunu sonrada meyvenin suyunu elde etmeleri için onlara yardımcı olabilirsiniz.

Peki, gilaburu suyu nasıl yapılır? Turşulaştırma işlemleriniz gerçekleştikten sonra kavanozlarınızı açınız. Ardından meyvenin suyunu çıkarmaya başlayabilirsiniz. Bu işlemi basit bir elek yardımı ile eski usul yapabilirsiniz. Sıkma işlemleriniz sona erdikten sonra meyve nektarınızı şişelere koyarak tüketmeye başlayabilirsiniz.

Evinizde rahatça kısa sürede yaptığınız bu işlemler sayesinde gilaburu suyu nerden bulurum? Sorununuzu da ortadan kaldırmış olacaksınız. Gönül rahatlığı ile sevdiklerinize bu içecekten ikram edebileceksiniz.

Şişelediğiniz gilaburu suyu nasıl saklanır? Hazırladığınız meyve suyunuzu en geç iki gün içerisinde tüketeceğiniz miktarda sıkınız. Yani ortalama bir litre sıkım gerçekleştirdiğinizde bu sizin iki günlük ihtiyacınızı karşılayacaktır. Mayalanma işlemini buğday ile gerçekleştirdiğinizden dolayı meyve suyunuzu dolapta saklamalısınız.

Bu kadar emek verdiğiniz gilaburu nektarı nasıl kullanılır? Konusunda yukarıda yanıt vermiştik ancak tekrar hatırlatalım. Günde yetişkinler için bir su bardağı sabah ve akşam olmak üzere iki kez tüketim önerilmektedir.

Genel olarak gilaburu suyu içenler tadının mayhoş olduğunu dile getirmektedirler. Bu tattan çok haz almıyor iseniz bu doğal içeceği şeker ilave ederek de tüketebilirsiniz.

Eğer gilaburu satış işlemleri yapan yerlerden hazır olarak ürünü almak isterseniz size şekerli ve şekersiz olarak iki farklı seçenek halinde sunulmaktadır. Böylece kolaylıkla damak tadınıza en uygun ürüne ulaşabilmektesiniz.

Evde ürünü kendiniz yapamıyor iseniz gilaburu suyu nerede satılır? Diye düşünmeye başlamışsınızdır. Hiç merak etmeyiniz ürünü büyük marketlerde, aktarlarınızda ve internet sitelerinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Ancak bitkisel ürünleri satın alırken güvenilir yerleri tercih etmeyi unutmayınız.

Sunduğu faydalar ile dudak uçuklatan gilaburu böbrek taşı için nasıl kullanılır? Yapılan geniş araştırmalar sonucunda bu mucize bitkinin böbrek taşını direk olarak düşürmediği sonucuna ulaşılmıştır. Ancak  bu meyveyi tükettiğiniz zaman su tüketiminizi artırmasından dolayı böbreklerinizde oluşan taşların atımını kolaylaştırmaktadır. Bu durum da gilaburu nasıl tüketilir? Günde ortalama iki su bardağı tüketerek kolaylıkla böbreklerinizden taşları atabilirsiniz. Ancak ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalı ve onayı doğrultusunda tüketime başlamalısınız.

Bu mucize meyve oldukça geniş bir alanda fayda sağladığından dolayı hakkında çok fazla merak edilen soru bulunmaktadır. Bu sorulardan biri de gilaburu suyu safra kesesi taşı için fayda sağlar mı? Bitki düzenli olarak tüketildiğinde safra ve böbrekte oluşan ufak çaplı 6 – 8 mm kadar olan taşları eritebilmektedir. Doktorunuzun önerisi ile kullanıma başlayarak erimelerin takibini yapabilirsiniz.

Tekrar değinmemiz faydalı olacaktır gilaburu suyu yan etkileri şu ana kadar yapılan çalışmalar ile bir yan etkiye ulaşılamamıştır. Ama yine de kullanırken bir farklılık hissetmeniz halinde ürünü kullanmayı hemen bırakmanızı önermekteyiz.

Her konuda fayda sağlayan gilaburu suyu zayıflatır mı? Evet, bu mucize meyve metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakımınızı kolaylaştırmaktadır. Ayrıca şişlikleri ve ödemleri kısa sürede vücudunuzdan atmanı sağlamaktadır. Meyvenin suyunu düzenli bir şekilde tüketerek kısa zamanda forma girebilirsiniz. Diyetinize eşlik edecek olan gilaburu nasıl içilir? Diye düşünüyorsanız hiç endişelenmeyin sizin için şekersiz olarak satılan ürünler bulunmaktadır. Böylelikle meyve suyunuzu gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Günlük olarak tüketeceğiniz gilaburu nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaşmıştık. Basit bir şekilde meyve, buğday ve su ile salamura işlemini beş dakikada yapabilirsiniz. Salamura işleminin ardından aklınıza gilaburu suyu nasıl hazırlanır sorusu gelecektir. Meyvenin suyunun nasıl yapıldığına da değinmiştik tekrar hatırlatalım. 3 ay bekleyen meyvenizi bir elek yardımı ile sıkarak su haline getiriyorsunuz. Böylece konsantre meyve suyunuz tüm doğallığı ile kolayca hazır olmaktadır.

Kullanmayı düşünenlerin en çok merak ettiği bir diğer konu ise gilaburu nerden bulabilirim olmaktadır. Endişelenmenize hiç gerek yok çünkü oldukça ilgi gören bu meyvenin suyunu büyük marketlerde ve internet sitelerinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Hemen aklınıza gilaburu aktarda var mı? Sorusu gelebilir. Evet, bu meyvenin salamura halini ve suyunu aktarlarınızdan da temin edebilirsiniz.

Meyvenin salamura halini tüketmek veya suyunu kendiniz sıkmak istemiyorsanız gilaburu suyu nerede bulunur? Diye kara kara düşünmenize de hiç gerek yok hem marketlerde hem de aktarınızda meyve suyunu kolaylıkla bulabilirsiniz.

İç Anadolu bölgesinde yaşıyor iseniz girebolu suyu nerede satılır diye düşünmenize hiç ama hiç gerek yok. Çünkü hemen her yerde kolaylıkla bulabildiğiniz gibi başta kayseri olmak üzere bazı illerden direk üreticisinden bu meyve sularını temin edebilirsiniz.

Hazır Kayseri’ye kadar gitmişken girebolu salamurası nasıl hazırlanır? Yerinde öğrenebilirsiniz. Hatta evinizde kendi salamuranızı yapabilirsiniz.

Hemen her kullanıcının merak ettiği gilaburu meyvesi nerede satılır? Sorusu için şunu söyleyebiliriz. Meyve ağaçtan koparıldığı gibi tüketilmediği için meyve halinde elinizde bulundurmanız söz konusu olmayacaktır. Çünkü meyvenin olgunlaşma süreci salamura ile tamamlanmaktadır. Kullananlar ve kullanmayı düşünenler için yazımızda gilaburu nerede bulunur, nasıl kullanılır gibi pek çok detaya yer vermiş bulunmaktayız. Şimdi ise meyvenin faydalarını daha yakından incelemeye devan etmek için yazımızı incelemeye devam ediniz.

gilaburu faydaları

Gilaburu Faydaları

Son zamanlarda adını sıkça duymaya başladığınız gilaburu meyvesi faydaları ile meraklılarını oldukça şaşırtmaktadır. Özellikle gilaburu suyu faydaları ile tüm dikkatleri üzerine çekmektedir. Meyvenin adı genel olarak böbrek rahatsızlıkları ile birlikte anılsa da farklı alanlarda da şifa sağladığını belirtmek isteriz. Ayrıca sadece hasta olanların değil sağlıklı insanlarında güvenle tüketebileceği ender bitkilerdendir. Bu şifa deposu olan sevimli küçük kırmızı meyve ile ilgili tüm detayları ve merak etiğiniz her şeyi yazımızı incelemeye devam ederek bulabilirsiniz. Popülaritesini her geçen gün artıran gilaburu faydaları ile sizi de oldukça şaşırtacaktır. Tüm vücudunuza fayda sağlayacak olan bu mucize meyvenin faydalarını sizin için sıralayalım.

İşte Girebolu Faydaları;

 • Böbrek hastalıkları ve taşına,
 • Safra kesesi taşı oluşumuna,
 • Astım,
 • Tansiyon,
 • Kolesterol,
 • Uyku bozuklukları,
 • Epilepsi,
 • Kabakulak,
 • Doğum sonrası yaşanan spazmlar,
 • Kansere karşı koruyuculuk ve azalma,
 • Kramplar,
 • Kas ağrıları,
 • Prostat,
 • Adet ağrıları ve düzensizlikleri gibi birçok soruna iyi gelmektedir. Ayrıca yüksek oranda c vitamini içeren gilaburunun faydaları saymakla bitmemektedir.

Genel olarak salamura halinde saklanan ve suyu sıkılarak tüketilen bu mucizeyi sizde evinizden eksik etmeyeceksiniz. Gilaburu suyu faydaları ile oldukça fazla kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Her yaştan herkesin gönül rahatlığı ile kullandığı bu meyveyi çocuklarınıza da içirebilirsiniz.

Bu mucize meyveler özellikle böbrek rahatsızlıkları yaşayanlar tarafından kullanılmaktadır. Gilaburu böbrek taşı faydaları arasında taşların boyutunu küçülterek idrar yolu ile atıldığı bilinmektedir. Doktorunuza danışarak tüketmeye başlayacağınız bu ürün ile böbrek taşlarınızın hızla küçüldüğünü gözlemleyebilirisiniz.

Meyveyi anlatırken girebolu suyu faydaları konusuna da yazımızda detaylıca değindik. Dilerseniz tekrar yukarıya göz atabilirsiniz.

Bu meyvenin suyu bulunduğu gibi sirkesi de bulunmaktadır. Gilaburu sirkesi faydaları da meyvenin suyu ile aynıdır. Ancak midesinde rahatsızlık olanların sirkeyi ve bu meyveyi tüketmesi önerilmemektedir.

Genel olarak merak edilen gilaburunun faydaları nelerdir? ile ilgili tüm detaylara yer vermiş bulunmaktayız. Bu mucize bitki ile sizde sağlığınıza sağlık katabilirisiniz.

Gilaburu Bitkisi

Her derde deva olan girebolu bitkisi çok uzun zamandır bilinmekte ve kullanılmaktadır. Kullanıcıları için uzun uzun araştırılan bu meyve sayesinde birçok kişi şifa bulmaktadır. Ülkemizde bulunan üniversitelerden ziyade yurt dışında bulunan üniversitelerde gilaburu bitkisi faydaları konusunu oldukça geniş bir şekilde araştırılmaktadır.  Şu ana kadar her hangi bir yan etkisi keşfedilemeyen bu meyveyi kullanırken yine de ölçülü olmakta fayda vardır.

Araştırılan konuların başında gilaburu bitkisi nasıl kullanılır? Konusu oldukça geniş yer bulmaktadır. Çünkü kullanıcılar genel olarak salamura ve meyve suyu halinde tükettikleri için bu araştırmalar sonucunda farklı bir şekilde kullanılabilinir mi? Sorusuna da cevap aranmaktadır.

Özellikle yurt dışında yaşayanların merak ettiği gilaburu bitkisi nerede bulunur? Sorusunun cevabına gelecek olursak artık hemen her ülkede bu meyveleri büyük marketlerde bulabiliyorsunuz. Böylelikle sizde bu mucizeyi satın alarak hemen sağlığınıza adım adım kavuşabilirsiniz.

Ayrıca gilaburu bitkisinin faydaları için araştırma yapan üniversiteler sayesinde hiç şüphesiz ki birçok faydası daha gün yüzüne çıkarılacaktır.  Başta kanser olmak üzere birçok alanda bu meyve kullanılacak ve hastalıkların ilerlemesi durdurulacaktır.

Kullananların girebolu bitkisinin faydaları sayesinde hastalıklarından hızla kurtuldukları gözlemlenmiştir. Bu sayede başta böbrek hastalıkları yaşayan kullanıcılar bu mucize ile şifa bulmaktadır. Girebolu bitkisi faydaları ile hem araştırmacıları hem de kullanıcılarını şaşırtmaya devam edecektir.

Gilaburu Böbrek Taşı

Kırmızı sulu sulu olan bu meyveleri sıklıkla böbrek rahatsızlıkları yaşayan kişiler tercih etmektedirler. Gilaburu böbrek taşı üzerinde oldukça etkili sonuçlar göstermektedir.  Doktor gözetimindeki hastaların kullanmaya başladığı bu meyve ile yapılan aylık ve haftalık kontrollerde ufak çaplı taşlarda erime gözlemlenmiştir.

Kullanıcıların gilaburu suyu böbrek taşı rahatsızlıklarının yanı sıra tansiyon ve kolesterol gibi pek çok sıkıntısının da ortadan kalktığını dile getirmesi ile bu mucize meyve her geçen gün biraz daha fazla ilgi görmektedir.

Yapılan araştırmalarda böbrek taşı gilaburu sayesinde erime göstermiştir. Ancak yinede unutmayınız ki meyvenin taşı direk olarak düşürmek gibi bir etkisi bulunmamaktadır.

Özellikle böbrek taşı için gilaburu kullananlar rahatsızlıklarının azalmasından oldukça memnun olduklarını dile getirmektedirler.  Kısa zamanda sağlıklarına kavuşacak olan bu hastalar bu meyve sayesinde şifa bulacaklardır.

Yüzyıllardır börek taşı için gilaburu hemen hemen ilk tercihler arasında kendisine yer bulmuştur. Meyveyi salamura halinde alarak günlük içeceğiniz miktarda sıkıp tüketeceğiniz gibi hazır halde de satın alarak tüketebilirisiniz. Peki, gilaburu böbrek taşı için nasıl kullanılır? Doktorunuz farklı bir kullanım önermediği sürece meyvenin suyunu günde iki kez tüketmenizi tavsiye etmekteyiz.

Unutmayınız ki gilaburu böbrek için oldukça faydalı bir meyvedir. Hafif mayhoş tadı ile size şifa sunmak için marketlerde ve aktarlarda hali hazır beklemektedir.

Gilaburu Kullananlar

Bitkisel tedavilerin son dönemde hız kazanması ile gilaburu kullananlar da oldukça artmıştır. Özellikle bilinen bir yan etkisinin olmayışı pek çok kişiyi olumlu yönde etkilemektedir. Annelerin çocukları içinde güvenle tercih edebildiği bu meyve yüksek c vitamini içerdiği için hastalıklara karşı direnci de artırmaktadır.

Her yaştan gilaburu suyu kullananlar oldukça sağlıklı olduğunu için sizin de hemen dikkatini çekecektir.

Gilaburu Meyvesi

Ülkemizde genel olarak orta anadoluda yetişen gilaburu meyvesi çalı tarzında bodur bir ağacın meyvesi olmasına rağmen adeta şifa kaynağıdır.

Birçok hastalığa şifa olan gilaburu meyvesi sayesinde pek çok kişi eski sıhhatine kavuşmuştur. Hiçbir yan etkisi bulunmayan bu meyve ile dilerseniz sizde eski sağlıklı günlerinize kavuşabilirsiniz.

Yazımızda gilaburu meyvesi faydaları konusuna oldukça detaylı olarak yer vermiş bulunmaktayız. Başta börek rahatsızlıkları olmak üzere kansere kadar pek çok hastalık için kullanılmaktadır.

Kullanıcılarını ve araştırmacıları oldukça şaşırtan girebolu meyvesi faydaları ile sizi de etkisi altına almayı başaracaktır. Sağladığı faydaları okudukça eminiz ki doğanın mucizelerine olan hayranlığınız epeyce artacaktır.

Salamura halinde gilaburu meyvesi fiyatı 65 TL’den başlamaktadır. Bir şişe suyu ise ortalama 20 liradan satışa sunulmaktadır. Dilerseniz marketlerden ve aktarlardan bu meyveyi kolaylıkla temin edebilirisiniz.

Yukarıda da değindiğimiz bir diğer konu ise gilaburu meyvesi nasıl kullanılır? Olmuştu. Hemen hemen tüm kullanıcılar meyvenin suyunu veya çayını tüketmektedirler.

Kendi gilaburunuzu yetiştirmek isteyebilirisiniz. Bu durum da girabolu meyvesi nerede yetişir? Bilmeniz gerekmektedir. meyve genel olarak karasal iklim hakim olan şehirlerde yetişmektedir. Yani ortalama sonbaharda 5 ila 15 derece olan her yerde bu meyveyi yetiştirmeniz mümkündür. Yetiştireceğiniz bu ağaç ile gilaburu meyve suyu üretiminizi kendiniz yapabilirsiniz.

Gilaburu Nektarı

Ülkemizde 2002 yılından beri gilaburu nektarı hazır olarak satışa sunulmaktadır. Genel olarak Kayseri de şişelenip piyasaya sürülen bu doğal ürünleri her yerde bulmanıza olanak sağlanmaya çalışılmaktadır.

Tıpkı meyvesi gibi gilaburu meyvesi faydaları da aynı özelliktedir. Direk olarak meyvenin tüketimi söz konusu olmadığı için nektar olarak kullanıcılar tarafından satın alınmaktadır.

Hızla tüm dikkatleri üzerine çeken gilaburu nektarı ile eski günlerdeki gibi sağlıklı olmak hayal değil. Sadece düzenli kullanım ile hem hastalıklardan kurulabilir hem de olabilecek hastalıklara karşı önlem alabilirsiniz.

Genel olarak gilaburu nektarı böbrek taşı rahatsızlığı yaşayanların en iyi dostu haline gelmiştir.

Gilaburu Nerede Yetişir

Gilaburu denildiğinde hemen herkesin aklına böbrek rahatsızlıklarına iyi geldiği gelmektedir. Peki, bu kadar faydalı olan gilaburu nerede yetişir? Genel olarak hafif serin ve sulak bölgelerde çalı şeklinde yetişen bir bitkidir. En çok İç Anadolu bölgesinde yetişir.

Genel olarak girebolu nerede yetişir? Sorusu için ilk akla gelen yer Kayseri’dir. Ancak Konya, Yozgat ve Sivas gibi illerimizde de yetiştiği bilinmektedir.

Gilaburu Neye İyi Gelir

Yeni kullanmaya başlayacakların en çok merak ettiği konu gilaburu neye iyi gelir? Sorusudur. Bu meyve başta böbrek rahatsızlıkları olmak üzere, prostat, kanser, tansiyon, Kolesterol, idrar yolu enfeksiyonlarına oldukça iyi gelmektedir.

Genel olarak meyvenin suyu kullanıldığı için gilaburu suyu neye iyi gelir? Konusu sıkça araştırılmaktadır. Yazımızda da uzun uzun yer verdiğimiz bu konuyu tüm detayları ile burada bulabilirsiniz.

Böbrekleri ile sıkıntısı lan ve meyvenin adını öğrenen hemen herkes girabolu meyvesi neye iyi gelir? Konusunu hızla araştırmaya başlamaktadır. Özellikle kullanıcı yorumlarına fazlaca ilgi gösteren araştırmacılar bu yorumların da etkisi ile ürünü kullanmaya başlamaktadırlar.

Araştırdığınız girebolu neye iyi gelir? Konusunda karşılaşacağınız sonuçlara siz de oldukça şaşıracaksınız. Etki alanlarının genişliği sayesinde sizde ürüne hemen sahip olmayı isteyebilirisiniz.

Mecliste bile gündem olan girebolu meyvesi neye iyi gelir? Sorusu için pek çok üniversite ve bilim adamı çaba sarf etmektedir.

Gilaburu Şurubu

Gilaburu meyvesinin suyu gilaburu şurubu olarak da bilinmektedir. Sonbaharda toplanan ve 3 ay salamura yapıldıktan sonra suyu sıkılarak şişelenen bu meyve oldukça faydalı bir üründür. Gilaburu şurubu faydaları yukarıda değindiğimiz tüm faydaları aynen sağlamaktadır. Hatta bu şurup kullanıcıları için şekerli ve şekersiz olarak satışa sunulmaktadır.

Ürünü tanıtırken gilaburu şurubu nasıl kullanılır? Konusuna değinmiştik. Ancak yine hatırlatalım sabah akşam birer bardak tüketimi uygun görülmektedir.

Şifası ile gilaburu şurubu son zamanların en sık tüketilen içeceği olma yolunda ilerlemektedir. Sadece rahatsızlık yaşayanların değil hemen herkesin kesinlikle tüketmesi gereken doğal bir mucizedir.

Gilaburu Zararları

Yazı boyunca sürekli faydalarından bahsettiğimiz gilaburu suyu zararları içinde yapılan oldukça fazla araştırma bulunmaktadır. Özellikle Erciyes Üniversitesinin tüm detayları ile araştırdığı bu bitkinin bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Doktorlar bu mucize bitkiyi sadece mide rahatsızlıkları yaşayanlar için önermemektedirler.

Her yaş gurubunda güven ile kullanılabilen gilaburu zararları tespit edilemediğinden dolayı 30 günü aşan kullanımlardan kaçınılması önerilmektedir. Çok hızlı bozulmasından kaynaklı olarak da içebileceğiniz miktarlarda taze sıkarak veya hazır olan ürünleri bir litrelik olarak satın almanız önerilmektedir.

Kayseri’de şişelenerek tüm ülke pazarına sunulan bu mucizenin meyve suyu halinde 1 ltlik şişelerde satışa sunulduğunu fark etmişsinizdir. Kısa zamanda bozulan bu ürünü hazır halde satın aldığınızda en fazla iki günlük tüketebileceğiniz miktarda olduğu hemen dikkatinizi çekecektir. Kullanıcıları için şekerli ve şekersiz olarak raflarda yerini alan bu ürünü sizde kullanmaya başlamalısınız.

Gilabura salamura haline getirildiği zaman bir yıl kadar tazeliğini korumaktadır. Salamura halinde satın aldığınız ürününüzü her gün taze olarak sıkıp sulandırarak içebilirsiniz. Bu sıkma işleminden geriye kalan posaları ise atmadan değerlendirebilirsiniz. Kalan posaları kaynatarak çay halinde de tüketebilirsiniz veya soğutarak kendi sıktığınız suyu seyreltmek için kullanabilirsiniz.

Doğa ananın size sunmuş olduğu pek çok mucizeden sadece biri olan gilaburuyu kullanmak için her hangi bir rahatsızlığınızın olmasına gerek yoktur. Bu meyvenin suyunu kullanmaya başlayarak bazı hastalıklara karşı en baştan önlem alabilirsiniz.

Bu küçük kırmızı meyvelerin suyunu asla doktorunuza danışmadan internetten yaptığınız basit bir araştırma ile satın almalısınız. Her ne kadar yan etkisi olmayan bir ürün olsa da bilmediğiniz başka bir rahatsızlığınızdan dolayı size zarar verebilir. Gerekli tetkiklerinizi yapan doktorunuz bu meyveyi kullanıp kullanmayacağınız konusunda size yardımcı olacaktır. Yüzde yüz doğal da olsa asla denemek için bile olsa güvenilir yerlerden satın alma işlemlerinizi gerçekleştiriniz. Son zamanlarda sıkça boy gösteren gıda teröristleri size gilaburi diye başka bir bitkiyi satmaya kalkabilir. Bu nedenle ürünü büyük marketlerden veya güvendiğiniz aktarlardan temin edebilirsiniz. ürünü kullanmaya başladığınız andan itibaren farkı sizde hissedeceksiniz.

0 0 votes
Puan verin
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Murat
4 yıl önce
Puan verin :
     

Uzun süre gilaburu kullanıp faydasını gören var mı?

Serkan
3 yıl önce
Reply to  Murat

Bir arkadaşım düzenli kullanmış.. etkisi varmış