gönül kolat

Gönül Kolat En Şık ve Zarif Abiyeler

Moda

Biz bayanlar, düğünde, nişanda, özel davetlerde, toplantılarda gecenin en şıkı olarak bakışları üzerimizde toplamak isteriz. Bütün dikkatleri üzerimize çekebilmek ve kendimizi güzel hissedebilmek için günlük giyimden farklı bir tarz benimsememiz gerekir. Abiye kıyafetler işte tam da bu geceler için tasarlanmıştır. Gönül Kolat, abiye modelleri ile bütün bayanların dikkatlerini çekmektedir. Abiye kıyafet bulmak kolay fakat tesettürlü bayanların abiye bulması biraz daha zorlayıcı olmaktadır. Özel bir gecede özenli olabilmek için kendimize en yakışanı bulmaya özeniriz. Tesettür abiye modası bundan birkaç yıl önceye kadar belli modellerle ve belli renklerle sınırlı olduğundan kendimize yakışanı değil de var olanı almak zorunda kalırdık. Oysaki günümüzde tesettür abiye tasarımı yapan Gönül Kolat gibi tasarımcıların artması alternatiflerimiz arttı.

Kumaş Tercihiyle Işıltınızı Artırın

Özel gecelerde kimin ne giydiği uzun süre konuşulur. Bütün gece üzerinizde taşıyacağınız kıyafetin terletmeyen ve zarif duran kumaşlardan tercih edilmesi gerekir. Abiyelerde moda farklılaşabilir. Fakat genel itibariyle kullanılan kumaş çeşitleri birbirine yakındır. Saten, tafta ve ipekli kumaşlar daha çok tercih edilmektedir. Özel dikim abiye kumaş seçiminde kıyafetin giyileceği mevsim, organizasyonun içeriği ve mekanın açık veya kapalı olması etkilidir.

  • Düğün, nişan, söz gibi organizasyonlarda saten, ipekli tarzdaki parlak kumaşlar kullanılmalıdır. Şık ve zarif görünmek için ipek ve saten oldukça doğru bir seçimdir.
  • Özel akşam yemeği ve toplantı tarzındaki organizasyonlar için şifon ipek kumaşlar tercih edilmelidir. Şifon ipekler daha rahat hareket etmeyi ve gece boyu rahat olmayı sağlar.

Moda Renklerle Uyumu Yakalayın

Abiye denilince akıllara gelen belli başlı renkler vardır. Nişan elbisesi tercihi yapacak olan bayanlar öncelikle ağır renklere bakmalıdır. Platin, dore, mavinin çeşitli tonları, zümrüt yeşili, kırmızı abiyelerde an fazla kullanılan renklerdir. Gönül Kolat koleksiyonlarında yılın modası renklerden çok çeşitli modeller bulmak mümkündür. Nişan gibi çok özel organizasyonlarda tercih, moda fakat nişanlanacak kızın ten rengine yakışan bir renkten yana kullanılmalıdır. Bu yıl en çok tutulan renkler kırmızı ve platin moda olsa bile bayana yakışmadığı müddetçe bu renkler tercih edilmemelidir. Yakışacak diğer moda olan renklere bakılmalıdır.

Abiyelerde kullanılan saten, tafta ve ipekli kumaşlarda daha çok siyah, dore, platin, lacivert gibi renkler kullanılır. Parlak kumaşlardaki bu renkler daha ağır ve gösterişli durmaktadır. Söz elbisesi olarak genellikle tercih edilen şifon ipek kumaşlarda ise açık mavi, bebe mavisi, pudra, su yeşili ve tozpembe gibi renkler tercih edilir. Şifon ipekler pastel renklerle modeli daha çok göstermektedir.

Şifon ipek kumaşlarda ise soft tonları tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Pastel renkler, bebe mavisi, tozpembe gibi renkler iyi sonuç almanızı sağlayacaktır. Şayet abiye kıyafetiniz için renk seçmekte zorlanıyorsanız bizim size tavsiyemiz standart abiye renklerinden vazgeçmemenizdir. Mavi ve kırmızı da abiyeler için oldukça iddialı renklerdir. Şayet kına gecesinde kına yakılırken özel bir kıyafet giymeyecekseniz kına elbisesi için tercihinizi kırmızı abiyeden yana kullanabilirsiniz. Kıyafetin giyileceği mekan kapalı ise açık renkler, açık alanda koyu renkli abiyeler giyilebilir. Açık mekanda giyilen koyu renkli abiyeler aksesuarlar canlandırılarak uyum yakalanabilir. Işıkların yoğun olduğu ortamlarda koyu tonlarda abiye üzerine ışıltılı takılar kullanılabilir.

Vücut Tipinize Uygun En Güzel Abiyeler

En zayıfından kilolusuna kadar her bayanın vücudunda beğenmediği ve saklamak istediği yerler vardır. Gönül Kolat abiye modellerinde kusurları örtecek çok fazla çeşitlilikte modeller vardır. Basenleri olan bir bayana nikah elbisesi olarak dantelli, etek kısmı kabarık modellerimizi tavsiye edebiliriz. Elbisenin yakışması için bayanın vücut tipini tanıması oldukça önemlidir. Midesi çıkık olan bir bayanın boydan düz kadife elbise giymesi çok hatalıdır. Oysaki pelerinli degaje elbise modellerimiz mide kısmını kapatıp çok daha şık ve zarif görünmesini sağlayacaktır.

Çeşitlerimiz arasında katlı fırfırlı etekler, kabarık etekler, kapaklı elbiseler, büzgülü, kısa ve uzun pelerinli, kuyruklu çok fazla model bulunmaktadır. Düğün elbiseleri olarak her vücut tipine uygun modeli koleksiyonumuzda bulmanız mümkündür. Düğün organizasyonunda daha zayıf ve zarif görünmek isteyen bayanlar vücutlarına uygun model ve renk seçmelidir. Kalın belli bayanların dikkatleri belden omuzlara çekmek ve üst bedeni biraz daha uzun göstermek için vatkalı modellerimizi denemelerini tavsiye ederiz. Koyu renkli vatkalı modellerle daha zarif göründüğünüzü fark edeceksiniz. Bunun gibi tüyoları kullanan her bayan güzelliğini ortaya çıkarabilir.

anne kız elbise

Detaylara Takılın

Gece elbiselerinde en önemli ayrıntılardan biri de detaylar ve aksesuarlardır. Abiye kıyafeti gösteren üzerinde kullanılan detaylardır. Bir yıl inciler moda olurken diğer bir yıl payetler moda olur. Anne kız elbise takımlarında annede ışıltılı taşlar kullanılırken, kızın kıyafetinde inciler kullanılabilir. Amma illaki abiyelerde kıyafetin ışıltısını gösterecek detaylar kullanılır.  Nerdeyse her yıl parlak taşlar, danteller, şifonlar detay olarak abiyelerde tercih edilir. Yeni sezon ürünlerimizde fırfırlar, katlar, saçaklar ve pelerin ayrıntılar oldukça rağbet görmektedir. Tesettürlü bayanların en önemli detayı elbisenin üzerine kullanacağı eşarbıdır. Özenle hazırlanmış kıyafetin üzerine sıradan bir örtü kullanılamaz. Bundan dolayı abiye tesettür takım parçası olan eşarplarımız şık, kaliteli ve yeni tasarımlarıyla müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir